W ramach projektu Trampolina 3 w Młodzieżowych Centrach systematycznie realizowane jest szerokie wsparcie społeczne i zawodowe. 150 uczestników korzysta m.in. z wyjazdów profilaktyczno-wychowawczych oraz wsparcia wielu specjalistów, w tym doradcy zawodowego.

Młodzieżowe Centra funkcjonujące w ramach projektu Trampolina 3 stwarzają uczestnikom szanse wielotorowego rozwoju. Obecnie w wielu MC odbywają się m.in. zajęcia z doradcą zawodowym. Dla każdego uczestnika opracowywane są Indywidualne Plany Działania zwierające ścieżkę rozwoju edukacyjno-zawodowego. Doradcy podczas indywidualnych spotkań z młodzieżą poznają ich kompetencje i predyspozycje zawodowe.

Szereg działań specjalistów z oraz możliwość wyjść i wyjazdów realizowanych w ramach  alternatywnych form spędzania wolnego czasu stanowi szansę  na rozwój społeczny. W ramach wyjazdów profilaktyczno-wychowawczych w ostatnim czasie podopieczni wraz z opiekunami z dwóch Młodzieżowych Centrów z Grudziądza odwiedzili Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Jump Arenę. Młodzież z MC w Aleksandrowie podczas pobytu w Toruniu wybrała się do kina i Manufaktury Cukierków.  W ramach warsztatów muzealnych i cukierniczych młodzież własnoręcznie przygotowywała słodycze.