Projekt „Rodzina w Centrum 3” kieruje swój szeroki wachlarz wsparcia  do rodzin i dzieci z rodzin zastępczych i z problemami opiekuńczo-wychowawczymi . Beneficjenci projektu korzystają m.in. z różnego rodzaju poradnictwa specjalistycznego, mediacji, superwizji rodzin zastępczych, zajęć profilaktyczno-wychowawczych oraz wsparcia wielu specjalistów, w tym m.in. logopedy.

Projekt jest realizowany we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego i  dzięki temu rodziny mają równy dostęp do bogatego wachlarza usług wsparcia, realizowanego w 23   Centrach Wspierania Rodziny.  W projekcie na pomoc i wsparcie mogą liczyć dzieci i młodzież, dla których przygotowano ciekawą ofertę, dzięki której będą mogły lepiej poznać siebie, podwyższyć swoją wiedzę oraz umiejętności komunikowania się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania czy zdobywać zupełnie nową wiedzę.

Jednym z rodzajów wsparcia dla dzieci są warsztaty „Moje emocje”, które obecnie są realizowane w powiatach m.in. aleksandrowskim, lipnowskim, mogileńskim, nakielskim, radziejowskim, sępoleńskim, świeckim, toruńskim, tucholskim, wąbrzeskim i Mieście Toruń . W najbliższym czasie odbędą się one w powiecie tucholskim.

Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych oraz wspieranie dzieci w odnalezieniu równowagi pomiędzy wysiłkiem intelektualnym, przeżywaniem emocji i odprężeniem. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samego siebie, uświadomić przeżywane emocje takie jak lęk, strach, wstyd, radość itp. Na warsztatach dzieci uczą się zrozumieć mechanizmy powstawania  emocji i poznawanie prostych i skutecznych sposobów radzenia sobie z nimi. Wszystko po to, aby  dzieci wiodły szczęśliwe i zdrowe emocjonalnie życie.