,,Rodzic na zastępstwo, miłość na zawsze” – pod takim hasłem Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zorganizował 30 maja  w Filmarze konferencję podsumowującą Kujawsko-Pomorskie Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, której towarzyszyła Gala Rodzicielstwa Zastępczego .

Miesiąc maj jest poświęcony rodzicielstwu zastępczego. To czas kiedy, kierujemy uwagę na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. W województwie kujawsko-pomorskim, w powiatach, z tej okazji zaplanowano różne atrakcje i wydarzenia. Na przełomie maja i czerwca w całym regionie odbywają się warsztaty i szkolenia dla rodziców zastępczych, prelekcje, pikniki rodzinne i spotkania upowszechniające ideę rodzicielstwa zastępczego. Zwieńczeniem wydarzeń była Gala Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzic na zastępstwo – miłość na zawsze”. To także okazja do podziękowania rodzicom zastępczym za trud opieki nad dziećmi pozbawionymi wychowania w rodzinie naturalnej. Rodzicielstwo zastępcze to jeden z najpiękniejszych rodzajów misji jakiej może podjąć się człowiek, jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób.

Konferencja odbyła się pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Na konferencji został odczytany list Pani Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego skierowany do rodzin zastępczych. Konferencję uświetniły swoją obecnością  : dr Agata Cichoń-Chojnacka, Marta Turza i Anna Wiśniewska.

Dr Agata Cichoń-Chojnacka pięknie mówiła o walizce miłości, w jaką należy wyposażyć dziecko w dorosłość, Pani Marta Turza o tym, z czego warto korzystać w codziennym budowaniu poczucia bezpieczeństwa i przywracaniu równowagi psychicznej dziecka, a Pani Anna Wiśniewska o traumie i terapii potrzebnej rodzinom, na bazie doświadczeń w projekcie Rodzina w Centrum 3.

Wydarzenie to odbyło się  w ramach projektu "Rodzina w Centrum 3".

  

  

  

Galeria zdjęć: