Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w trzech konkursach z obszaru ekonomii społecznej. Trwa nabór wniosków do każdego z nich.

Najlepszy produkt PES Kujaw i Pomorza

Podmioty ekonomii społecznej mogą składać propozycje swoich produktów w konkursie „Najlepszy produkt PES Kujaw i Pomorza”. We wtorek 11 października w CKK Jordanki w Toruniu odbędzie się 12. edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej, podczas którego wybierzemy najlepszy produkt regionu. Na zwycięski PES czeka atrakcyjna nagroda. Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie. Na zgłoszenia oczekujemy w terminie do 6 września 2022 r. Zdjęcia produktów prosimy przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej (w tym regulamin) - tutaj

Zaangażowanie w rozwój ekonomii społecznej

Trwa, ogłoszony przez Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu, nabór wniosków o przyznanie honorowych tytułów i wyróżnień w zakresie współpracy  kujawsko-pomorskich samorządów, przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw oraz nowatorskich osiągnięć z zakresu rozwoju ekonomii społecznej.

Tytuł „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” może otrzymać samorząd, który tworzy przyjazne warunki dla uruchamiania i prowadzenia działań w obszarze ekonomii społecznej, upowszechnia i rozwija działania na rzecz ekonomii społecznej oraz rozszerza zakres i wymiar współpracy z podmiotami ekonomii społecznej.

Tytuł „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” przyznane zostanie przedsiębiorstwom z sektora biznesu, które włączają do swej aktywności w obszarze działań społecznych podmioty ekonomii społecznej. Tytuł służy wzmacnianiu współpracy i powiązań między podmiotami aktywnymi w sektorze przedsiębiorczości i w sferze społecznej, promowaniu postaw prospołecznych wśród przedsiębiorców oraz upowszechnianiu dobrych praktyk i rozwiązań w zakresie zaangażowania społecznego przedsiębiorstw i współpracy z sektorem biznesu na rzecz dobra wspólnego.

Wyróżnienie Specjalne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego może otrzymać podmiot ekonomii zaangażowany we współpracę z ww. samorządem i/lub przedsiębiorstwem.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali w ramach 12. Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w niniejszym przedsięwzięciu. Szczegóły – tutaj 

Fotograficzny konkurs wiedzy dla młodzieży

Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej skierowany jest do młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursie będą oceniane fotografie, których motywem przewodnim będzie szeroko pojęta ekonomia społeczna. Tematyka fotografii powinna uwzględniać działalność i funkcjonowanie podmiotów ekonomii społecznej z terenu naszego województwa.

Z najciekawszych prac powstanie okolicznościowa wystawa podczas 12. Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej, a ich autorów i autorki zaprosimy na Forum i wręczenie nagród. Na prace konkursowe czekamy do 16 września 2022 roku. Szczegóły konkursu na stronie es.rops.torun.pl, w zakładce: „Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej – 2022” .