Informujemy już dziś, że 12. Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej odbędzie się 11 października br. Przedstawiamy najważniejsze szczegóły tego wydarzenia.

Tegoroczne forum odbędzie się w formie stacjonarnej, w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu.

W programie zaplanowano szereg ciekawych elementów. Jak co roku, podczas forum nie zabraknie ekspertów z obszaru ekonomii społecznej. W tym roku, podczas sesji plenarnej, będziemy gościć m.in. prof. Adama Bodnara, byłego Rzecznika Prawo Obywatelskich, oraz prof. Alonę Revko z Czernihowskiego Narodowego Uniwersytetu Technologicznego w Ukrainie, która uczestniczyła już w naszym forum w 2018 roku.

Odbędą się także panele tematyczne:

  • dotyczący aktywizacji społecznej (ekspertem będzie Jacek Gralczyk, specjalista w obszarze aktywizacji społeczności lokalnych oraz partycypacji publicznej)
  • dedykowany młodzieży (ekspertem będzie prof. Adam Bodnar), podczas którego zostanie rozstrzygnięty Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej.

Nowością będzie Giełda kooperacji przedsiębiorstw społecznych z Polski i zaproszonych gości  z włoskiego regionu partnerskiego Veneto.

Ważnym elementem tegorocznego forum będzie także Gala wyróżnień, podczas której zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w konkursach organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.

Zgłoszenia do uczestnictwa w tegorocznym forum zaczniemy przyjmować we wrześniu. O rozpoczęciu rekrutacji poinformujemy na naszym portalu oraz drogą mailową.