W sobotę 1.10.2022 r. w siedzibie Młodzieżowego Centrum w Barcinie odbyło się integracyjne spotkanie uczestników MC z Barcina, Inowrocławia i Bydgoszczy w ramach projektu Trampolina 3. Uczestnicy przybyli na zaproszenie MC w Barcinie, które było organizatorem pierwszej odsłony Wędkarskich Zawodów Spławikowych.

Spotkaniu towarzyszyło wiele niecodziennych atrakcji. Dla uczestników przygotowano warsztaty ratowniczo-strażackie oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież miała okazję do zgłębienia tajników pracy strażaka, a także spróbowania swoich sił w ćwiczeniach z czynności ratowniczych, np. resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Warto było także odwiedzić stanowisko Wojska Polskiego, gdzie można było porozmawiać z żołnierzem oraz obejrzeć wojskowe rekwizyty. Dla fanów motoryzacji gratką było spotkanie z właścicielem pojazdów rajdowych, podczas którego każdy mógł zasiąść za kierownicą i obejrzeć samochód z bliska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty tatuażu brokatowego, w których każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas gdy drużyny wędkarskie starały się złowić jak najwięcej ryb, pozostali uczestnicy imprezy rozgrywali turnieje darta, bilarda oraz e-sportów – dzięki temu nie było miejsca na nudę!

Za aktywny udział w spotkaniu czekały drobne upominki, nie zabrakło również poczęstunku – przemiła obsługa częstowała słodkim ciastem, kawą oraz herbatą, zaś po zakończeniu zmagań sportowych wszyscy mogli nabrać sił kosztując wojskowej grochówki oraz dań z grilla.

 

Dziękujemy za liczną obecność Młodzieżowym Centrom z Bydgoszczy oraz Inowrocławia, a przede wszystkim Opiekunowi MC w Barcinie za wzorową i fantastyczną organizację tego wspaniałego dnia, który – jak mamy nadzieję - wpisze się na stałe w harmonogram projektu Trampolina 3. Była to bardzo dobra okazja do integracji uczestników, ale przede wszystkim dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Podczas całego wydarzenia panowała świetna atmosfera, a wśród uczestników i opiekunów można było zaobserwować same pozytywne nastroje.

 

Galeria zdjęć: