Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, obejmując pomocą osoby z niepełnosprawnościami z Ukrainy, nie zapomina o świętowaniu ważnych wydarzeń. W związku z tym mieszkańcy Punktu opieki chętnie wzięli udział m.in. w imprezie andrzejkowej oraz spotkaniu mikołajkowym.

W ramach obchodów imienin Andrzeja, 30 listopada br. opiekunowie i terapeuci zorganizowali zabawę dla podopiecznych z Ukrainy. Wystrój sali oraz oryginalne maski pozwoliły uczestnikom wydarzenia poczuć klimat dnia wróżb. Wspólne tańce były bardzo pozytywnym doświadczeniem, mającym również wymiar terapeutyczny.

Z kolei 6 grudnia br. w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami gościliśmy zaprzyjaźnionego Mikołaja i Śnieżynkę. Z okazji mikołajek podopieczni otrzymali upominki w postaci świątecznych skarpetek oraz owoców. Wizyta ta, zarówno gościom, jak i mieszkańcom Punktu, sprawiła wiele radości. Tego typu imprezy okolicznościowe dają możliwość lepszego poznawania siebie nawzajem i sprzyjają integracji.

Pozostając w tym uroczystym nastroju, przygotowujemy się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia wraz z ukraińską społecznością.