Uczestnicy z Młodzieżowych Centrów chętnie korzystają z alternatywnych form spędzania czasu wolnego w ramach zajęć profilaktyczno-wychowawczych.

Projekt „Trampolina 3” umożliwia młodzieży zajęcia będące ciekawą alternatywą dla codzienności. Sprzyjająca wiosenna pogoda pozwala organizować coraz więcej wyjazdów w ramach zajęć profilaktyczno-wychowawczych. W kwietniu było takich sporo, między innymi uczestnicy z MC 1 i 2 w Grudziądzu wybrali się do Bydgoszczy, gdzie odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Ogród Zoologiczny w Myślęcinku. Młodzież z MC w Golubiu-Dobrzyniu wzięła udział w wycieczce do Torunia, gdzie wspólnie z toruńskim MC spróbowali swoich sił w laserowym paintballu w Bunkrze51. Uczestnicy z MC w Radziejowie także odwiedzili Toruń – mieli okazję tworzyć własne pierniki w Muzeum Żywego Piernika i zadbać o swój rozwój ruchowy w Parku Trampolin. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze organizowane są także lokalnie, czego przykładem jest gra miejska, która została przeprowadzona dla MC 1,2 i 3 we Włocławku przez Fundację Ładowarka.

Zajęcia organizowane dla młodzieży w ramach projektu „Trampolina 3” stanowią nie tylko atrakcyjny sposób na spędzenie czasu wolnego, ale są też metodą nauki funkcjonowania w społeczeństwie. Korzystanie z rozrywek dostosowanych do zainteresowań uczestników jest świetnym sposobem na integrację i ukazania możliwości wykorzystania wolnego czasu w sposób pozytywny. W nadchodzącym czasie na młodzież czekają kolejne atrakcje – w fazie przygotowań są już wydarzenia takie jak obóz resocjalizacyjno-terapeutyczny oraz Dzień Sportu, które będą organizowane dla wszystkich uczestników projektu „Trampolina 3” z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Galeria zdjęć: