Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

Prezentujemy kolejną, już 9 edycję Informatora dla Seniora, publikacji, która ma być źródłem informacji o kujawsko-pomorskiej infrastrukturze pomocowej, zdrowotnej, edukacyjnej i kulturalnej dedykowanej osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Staramy się, by zawarte dane i informacje były prezentowane w jak najbardziej przystępny i zrozumiały sposób. Chcemy także by treści odpowiadały na Państwa potrzeby i oczekiwania, dlatego też w tegorocznej edycji Informatora więcej miejsca poświęciliśmy kwestiom zdrowia oraz profilaktyki chorób. W rozdziale „Zdrowie Seniora” znajdą Państwo m.in. podstawowe zasady i zalecenie, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem oraz informacje nt. roli profilaktyki w leczeniu grypy, chorób oczu i uszu, chorób otępiennych i nowotworów.

Pozostałe rozdziały, jak co roku, zawierają dane teleadresowe instytucji i podmiotów z obszaru pomocy instytucjonalnej i środowiskowej (wraz opisem ścieżki postępowania i zasad przyjęcia), ale również strefy edukacji i kultury.

Mamy nadzieję, że przedstawione treści będą dla Państwa interesujące i ułatwią odnalezienie instytucji, która zaoferuje oczekiwaną pomoc czy atrakcyjną formę aktywizacji.

Zachęcamy do lektury.

 

Do pobrania: