Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął realizację projektu informacyjno- edukacyjnego w szkołach podstawowych (dla klas 7 i 8) oraz ponadpodstawowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Celem projektu jest uświadamianie młodego pokolenia, z jakimi problemami i dysfunkcjami, na co dzień muszą mierzyć się osoby starsze oraz nauka szacunku i empatii wobec seniorów.

Projekt składa się z dwóch części: teoretycznej, podczas której pokrótce omawiane są najważniejsze problemy starzejącego się społeczeństwa oraz praktycznej, z wykorzystaniem kombinezonów geriatrycznych. Kombinezon umożliwia sterowanie podstawowymi fizycznymi dolegliwościami związanymi z procesem starzenia się, takimi jak: problemy ze wzrokiem, ograniczenie swobody ruchów, kłopoty z utrzymaniem równowagi, kłopoty ze słuchem, czy też problemy z chwytaniem. Podczas spotkań edukacyjnych w szkołach uczniowie mają możliwość założenia kombinezonu i poczuć na własnej skórze, jakie choroby i dysfunkcje doświadczają osoby starsze. Spotkania są bezpłatne.

Dnia 25 października br. pracownicy naszego Ośrodka odwiedzili Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu, gdzie uczniowie klas I i V, jako pierwsi mieli możliwość wzięcia udziału w takich zajęciach.

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, przedstawicieli szkół z naszego regionu, prosimy o kontakt z pracownikiem Działu Analiz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, panią Emilią Malinowską, pod nr tel. 56 657 14 68 lub 518 966 206 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.