Zapraszamy do zapoznania się z materiałami opracowanymi w ramach projektu informacyjnego na temat udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim „Akcja Zima 2023/2024”.

W tegorocznej edycji opracowano i wydrukowano plakaty świadomościowe, mające na celu uwrażliwianie i uświadamianie społeczeństwa nt. pomocy osobom w kryzysie bezdomności.

Dodatkowo, w wersji elektronicznej przekazujemy Państwu plakat zawierający zaktualizowane informacje nt. placówek udzielających pomocy i wsparcia osobom bezdomnym. Przedstawione informacje pozyskane zostały na podstawie badania ankietowego przeprowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu wśród schronisk, noclegowni, ogrzewalni, jadłodajni czy stołówek, w których osoby w kryzysie bezdomności mogą skorzystać z pomocy.

Wydrukowane plakaty świadomościowe sukcesywnie dystrybuowane będą  m.in. do policji, straży miejskiej, ośrodków pomocy społecznej, zakładów karnych, szpitali, a także na dworce PKP/PKS.

Zapraszamy również do odsłuchania podcastów nt. pomocy osobom w kryzysie bezdomności oraz historii osoby, które doświadczyła bezdomności. W rozmowach z cyklu „Dom utracony. Podcast
o bezdomności” odkrywamy mniej znane oblicza bezdomności. W pierwszym odcinku rozmawiamy
z  przedstawicielami stowarzyszenia Serce Torunia –  członkowie organizacji dzielą się swoimi doświadczeniami i planami. W drugim odcinku przenosimy się do świata pana Marka, który wychodzi z kryzysu bezdomności. Jak wygląda życie na ulicy? Na jaką pomoc mogą liczyć osoby w kryzysie bezdomności? Z czym się zmagają? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w naszym podcaście.

 

Link:

https://open.spotify.com/show/3ZBJoD5cExkxlIo2h7DoPD
https://www.rmfon.pl/podcasty/dom-utracony-podcast-o-bezdomnosci

 

Do pobrania:

Informator o miejscach udzielania pomocy osobom w kryzysie bezdomności [pdf, 2 752KB]
Plakat świadomościowy [pdf, 490KB]
Plakat o miejscach udzielania pomocy osobom w kryzysie bezdomności [pdf, 1 174KBKB]

 

 Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego