Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu informuje, iż w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna” rozpoczyna rekrutację osób do trzech Powiatowych Grup Decydentów z terenu powiatów: tucholskiego (gmina Tuchola), nakielskiego (gmina Nakło nad Notecią i gmina Kcynia), inowrocławskiego (gmina Gniewkowo i gmina Kruszwica) oraz Regionalnej Grupy Refleksyjnej (z obszaru całego województwa kujawsko-pomorskiego).

W celu tworzenia skutecznej polityki regionalnej w obszarze kooperacyjnych działań na rzecz włączenia społecznego, niezbędny jest udziału reprezentantów polityk sektorowych z poziomu gminy/powiatu oraz z poziomu województwa/regionu. Dlatego pragniemy serdecznie zaprosić przedstawicieli podmiotów polityk sektorowych do udziału w pracach Powiatowych Grup Decydentów oraz Regionalnej Grupy Refleksyjnej.

 

Zakres zadań w ramach Powiatowej Grupy Decydentów:

  1. Weryfikacja wypracowanych przez Powiatowe Grupy Refleksyjne założeń modelu kooperacji.
  2. Wypracowanie koncepcji  wdrażania  modelu  kooperacji na poziomie społeczności lokalnej.
  3. Udział w badaniach wewnętrznych prowadzonych podczas spotkań.
  4. Udział w pracach nad identyfikacją barier i optymalizacją systemu współpracy międzysektorowej.

 

Zakres zadań w ramach Regionalnej Grupy Refleksyjnej:

  1. Wypracowanie koncepcji wdrażania modelu kooperacji na poziomie wojewódzkim.
  2. Weryfikacja wypracowanych przez Powiatowe Grupy Refleksyjne i Powiatowe Grupy Decydentów założeń modelu kooperacji.
  3. Tworzenie sieci współpracy kooperacyjnej na poziomie wojewódzkim.
  4. Tworzenie systemu wsparcia gmin i powiatów w podejmowaniu działań związanych z budowaniem efektywnej współpracy międzysektorowej.
  5. Budowa systemowej polityki regionu w zakresie kooperacji.

 

W okresie do dnia 30.06.2020 r. zorganizowane zostaną 4 spotkania dla każdej z trzech Powiatowych Grup Decydentów oraz 2 spotkania w ramach Regionalnej Grupy Refleksyjnej.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Osoby do kontaktu – Pani Katarzyna Mamczarz oraz Pan Szymon Wiśniewski tel. 56 657 14 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Do pobrania: