Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłasza nabór do projektu Kujawsko-Pomorska Teleopieka współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Projekt skierowany jest do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. takich, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

 

Rekrutacja uczestników do projektu jest prowadzona w trybie ciągłym od dnia 3 października 2022 r. do odwołania.

 

Z usług teleopieki w ramach naszego Projektu mogą skorzystać:

  • osoby zamieszkujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego;
  • osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
  • osoby nieprzebywające w opiece całodobowej.

 

Uczestnik projektu korzystający z usługi teleopieki – „bransoletki życia” będzie ponosił częściowy koszt świadczenia niniejszej usługi w wysokości 35 zł miesięcznie.   

Z odpłatności zwolnione będą osoby, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego (czyli kwoty 1164 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 900 zł dla osoby gospodarującej z rodziną).

 

Formularze zgłoszeniowe należy składać:

  • bezpośrednio w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, przy ul. Bartkiewiczówny 93, pok. nr 206 i 204, w dni powszednie, w godz. 8:00-14:00
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres :

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu,

Bartkiewiczówny 93, 87-100 Toruń

  • elektronicznie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dokumenty do pobrania na stronie  www.rops.torun.pl lub bezpośrednio w siedzibie Ośrodka.

W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod nr tel. 56 657 14 70 wew. 1415 i 1411 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Do pobrania: