Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska organizują spotkanie - konferencję poświęconą wsparciu osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin. Spotykają się na nich naukowcy, lekarze, działacze stowarzyszeń Alzheimerowskich a także bliscy osób, u których zdiagnozowano Alzheimera.

Zapraszamy do wzięcia udziału w  konferencji organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska. Podczas konferencji poruszane będą tematy dotyczące potrzeb opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera. Zaprezentowane zostaną również dobre praktyki wspierania opiekunów. Konferencja odbędzie się 30 września 2019 r. (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 15.00.

To co wyróżnia konferencję to fakt, iż konferencja nie odbywa się tylko w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, ale również w każdym, dowolnym miejscu, wystarczy tylko dostęp do internetu. Wszyscy zainteresowani tą tematyką, mogą wziąć udział w konferencji ONLINE. W trakcie jej trwania przesyłać można pytania do ekspertów i w swoim gronie rozmawiać o problemie. Zgłoszenia gotowości uczestnictwa w konferencji online przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie Państwa pytania i uwagi związane z konferencją również można kierować pod ten adres.

Po więcej informacji oraz program konferencji zapraszamy na stronę internetową: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-dla-osob-pomagajacych-chorym-na-alzheimera