I Forum Seniora „Gazety Pomorskiej” już za nami. Tłumy osób przy stoiskach wystawienniczych, pełna sala słuchaczy podczas wykładów – widać, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i są potrzeby oraz oczekiwania na kolejne tego typu spotkania.

W części wykładów tematycznych poruszane były kwestie zdrowotne (m.in. mówiono o skutkach stresu, pracy mózgu czy pielęgnacji chorego w domu), sprawy bezpieczeństwa (jak ustrzec się przed oszustami), nowych technologii (wszechstronność i możliwości internetu) oraz różnych form aktywizacji (zaprezentowano wpływ aktywności fizycznej i nie tylko na ludzkie życie, omówiono założenia Polityki Senioralnej w naszym województwie oraz przedstawiono przykłady aktywizacji seniorów). Na zakończenie Forum wystąpił chór Halka.

Przy stoiskach wystawienniczych, które uginały się od czasopism, poradników i innych materiałów dla osób starszych, uczestnicy forum mogli m.in. zbadać słuch, ciśnienie, poziom cukru, skosztować regionalnych przysmaków oraz dowiedzieć się o podejmowanych działaniach na rzecz seniorów.

Pełna relacja i więcej zdjęć z Forum na stronie internetowej Gazety Pomorskiej:

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/forum-seniora-gazety-pomorskiej-poszukaj-sie-na-zdjeciach,12986704/

Forum odbyło się 6 marca 2018 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Organizatorami byli: POLSKA PRESS GRUPA oraz Gazeta Pomorska.

 

Fotorelacja: