W ramach projektu „Pogodna Jesień Życia” trwa rekrutacja osób do objęcia wsparciem w formie teleopieki – czyli elektronicznego systemu monitorowania.

Teleopieka to nowa forma wsparcia dla seniorów oferowana bezpłatnie, dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wyposażona jest w przycisk SOS przygotowany w wygodnej formie zawieszki na szyję czy bransoletki, umożliwia szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Inne możliwe funkcje teleopieki to np.: lokalizacja GPS, czujnik upadku, pomiar tętna, licznik kroków itp. Efektem teleopieki będzie poprawa jakości życia i bezpieczeństwa osób starszych i ich bliskich. 

Tą formą wsparcia ma być objętych 50 niesamodzielnych osób starszych w okresie od kwietnia 2018 r. do końca grudnia 2019 r.

Rekrutacja do teleopieki jest prowadzona do dn. 23.03.2018 r.

Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać telefonicznie: 56 657 14 69 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt partnerski pn. „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów” realizowany jest przez Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, finansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.