Projekt Bank Ubrań realizowany w Toruniu.

Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną, która w szczytnym celu łączy biznes ze światem mody. Wspiera bowiem kobiety, którym z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym. Celem projektu jest przekazanie młodym kobietom najwyższej jakości wiedzy i zrobienie wszystkiego co możliwe, aby pewnym krokiem i w dobrym stylu rozpoczęły swoją nową pracę. To wszystko dzięki wspaniałym kreacjom, fryzurom, stylizacjom, które zostaną stworzone specjalnie na potrzeby projektu. Toruń jest jednym z miast, w którym w dniu 14 czerwca br. odbył się jeden z 10 warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów. Do udziału w warsztatach  zaprosiliśmy 10 młodych kobiet, wychowanek pieczy zastępczej z miasta Torunia oraz okolicznych miejscowości. Każda
z kobiet otrzymała szkolenie z zakresu pewności siebie i wizerunku, informacje o odpowiedzialnej konsumpcji, naukę stylizacji, indywidualnie dobrany zestaw ubrań do pracy, szkoły oraz możliwość wypożyczania kolejnych ubrań.

Profesjonalistki i profesjonaliści współpracujący z Bankiem – w tym m.in. mentorzy, wizażyści, fryzjerzy, fotografowie, styliści oraz specjaliści od komunikacji i wizerunku, zdecydowali się dać kilka godzin swojego profesjonalnego czasu po to, by podzielić się swoją wiedzą z tymi, którzy jej bardzo potrzebują. Do tej pory odbyły się warsztaty w Warszawie oraz Krakowie, które spotkały się z ogromnym entuzjazmem uczestniczek. 

Szczególnym wydarzeniem w ramach projektu była wspólna sesja zdjęciowa dla jednego z ogólnopolskich magazynów, w której wezmą udział ambasadorki projektu, profesjonaliści oraz przedstawicielki korporacji, dziewczyny wystylizowane w Banku Ubrań.

Dziewczyny chętnie oglądają i podziwiają metamorfozy w popularnych programach np. Sablewskiej sposób na..., a w tym projekcie będą mogły wziąć udział osobiście w niezwykłych metamorfozach. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Szkole Wizażu TEB Edukacja w Toruniu, przy ul. Lelewela 33.

 

Galeria zdjęć: