Kujawsko-Pomorski Piknik Zawodowy za nami!!!

W sobotę (15 czerwca) w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbył się piknik zawodowy dla dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej i ją opuszczających. Wydarzenie zorganizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu i fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca w Warszawie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzic na Zastępstwo – Miłość na zawsze”. Piknik jest odpowiedzią na potrzeby wychowanków z  placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin zastępczych
w województwie kujawsko-pomorskim, stojących przed koniecznością wyboru nowej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej. Podczas imprezy usamodzielniająca się młodzież zapoznała się z przygotowaną dla nich ofertą edukacyjną, a także ofertą firm stanowiących potencjalnych pracodawców. Młodzi ludzie mieli okazję poznać ofertę różnych szkół i pracodawców, z bliska zaobserwować, jak wygląda praca w zawodzie m.in. kierowcy, fryzjerki, kucharza, żołnierza, stewardessy, kolejarza.

Kujawsko-Pomorski Pikinik Zawodowy cieszył się ogromnym zainteresowanmem i frekwencją. Meliśmy ok. 1 tys. uczestników. Jest nam niezmiernie miło dzielić się z Wami informacją, że w Kujawsko-Pomorskiim Pikniku Zawodowym  w otwarciu uczestniczyła Pani Naczelnik Katarzyna Napiorkowska z Ministerstwa Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej.

Działo się !!! Ponizej fotorelacja.

Galeria zdjęć: