Już 13 czerwca spotykamy się na konferencji w Toruniu pn. „Rodzic na zastępstwo-miłość na zawsze”, która jest elementem Kujawsko-Pomorskich Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Jak co roku podsumowujemy wydarzenia trwające w województwie kujawsko -pomorskim, związane
z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które mają na celu popularyzację rodzicielstwa zastępczego. Jest to również dobra okazja do podziękowania za pracę i wysiłek wszystkim rodzinom zastępczym, które otworzyły drzwi swoich domów, aby pomóc dzieciom pozbawionym opieki swoich biologicznych rodziców.

W województwie kujawsko-pomorskim, w powiatach, z tej okazji zaplanowano różne atrakcje i wydarzenia. Na przełomie maja i czerwca w całym regionie odbywają się warsztaty i szkolenia dla rodziców zastępczych, prelekcje, pikniki rodzinne i spotkania upowszechniające ideę rodzicielstwa zastępczego.

Konferencja wraz z galą odbędzie się pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Z dr Aleksandrą Piotrowską będziemy rozmawiać o depresji dzieci i młodzieży, przedstawiciel Fundacji One Day Pani Renata Fijałkowska przedstawi temat zdrowia psychicznego młodzieży usamodzielniającej się na przykładzie działań Fundacji a Pani Magdalena Masłowska powie o roli jaką odgrywają rodzice  w ochronie dzieci i młodzieży przed zagrożeniami cyberprzestrzeni.

 

Do pobrania:

Program konferencji [pdf, 1 493KB]