Uczestnicy projektu „Trampolina 3”, łącznie z dziewięciu Młodzieżowych Centrów:
z Grudziądza, Włocławka, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Torunia oraz Rypina, w ramach zajęć profilaktyczno-wychowawczych wzięli udział we współzawodnictwie paintballowym. 

Po przyjeździe na pole paintballowe odpowienio przygotowani uczestnicy rozpoczynali zespołową rywalizację. Jako, że nadrzędnym celem był sukces drużyny, należało współpracować, aby pokonać rywala. Przez cały czas towarzyszyły wszystkim niesamowite emocje, dlatego czas wspólnej zabawy mijał bardzo szybko. Wyjazdy stworzyły możliwość poprawienia kontaktów między członkami drużyn i były szansą na zintegrowanie grup. Chęć realnej pomocy kolegom z drużyny wymagała sprawnej komunikacji i pozwoliła młodzieży zdobyć dodatkowe kompetencje i doświadczenie we współpracy z ludźmi oraz organizowania się we wspólnym celu.

Na zakończenie spotkań uczestnicy zasiadali przy ognisku, by się posilić. Wrażeń było tyle, że trudno było się skupić na pieczeniu kiełbasek. Młodzież przeżyła świetną przygodę. Do swoich domów, choć zmęczeni, wszyscy wracali w wyśmienitych humorach.

 

Galeria zdjęć: