Zajęcia oferowane młodzieży w ramach projektu „Trampolina 3” są ciekawą alternatywą dla codzienności. Uczestnikom proponowane są tematyczne zajęcia i atrakcyjne wyjścia, które wspierają ich rozwój osobisty i społeczny.

W połowie listopada br. uczestnicy Młodzieżowych Centrów 1-2 w Grudziądzu pojechali na wycieczkę do Torunia. Na Rynku, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Spacerem wśród zabytkowych kamienic dotarli do Muzeum Toruńskiego Piernika, mieszczącego się w jednym z najstarszych obiektów przemysłowych w regionie. Przy szerokim stole każdy mógł własnoręcznie ugnieść piernikowe ciasto i wypełnić nim drewniane formy. Upieczone dekoracyjne pierniki były miłą pamiątką. Młodzież poznała dzieje toruńskiego piernikarstwa i obejrzała zgromadzone w muzeum eksponaty. Mogła też zobaczyć urządzone pomieszczenia z dawnych czasów, m.in. gabinet fabrykanta, kawiarnię czy sklep z pierniczkami.

Kolejnym etapem wycieczki była Jump Arena, gdzie rozwijanie sprawności fizycznej łączy się z doskonałą zabawą. Dla wielu akrobacje na trampolinach były okazją do pokonywania niepewności, a nawet strachu.

Do Grudziądza młodzież wróciła bogatsza o ciekawą wiedzę historyczną i nowe przeżycia. Wycieczka była bardzo udana.

Należy też wspomnieć o uczestnikach projektu z Młodzieżowych Centrów 1-3 we Włocławku, którzy wspólnie udali się do włocławskiego parku trampolin. Podczas zajęć wzmacniali wiarę w fizyczne możliwości, co ostatecznie zacieśniło wzajemne relacje.

 

Galeria zdjęć: