Po feriach zimowych Młodzieżowe Centra kontynuują działalność. Przed młodzieżą uczęszczającą do MC kolejny czas różnorodnych zajęć. 

 Młodzież wraca do zajęć w MC po przerwie feryjnej. Był to czas przede wszystkim odpoczynku, ale też aktywnej zabawy. Z alternatywnych form spędzania czasu wolnego korzystały m.in. Młodzieżowe Centra w Toruniu, Brodnicy, Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu oraz we Włocławku. Uczestnicy brali udział w rozmaitych aktywnościach takich jak kręgle, kino, łyżwy, basen, park trampolin czy też ścianka wspinaczkowa. Oprócz wysiłku fizycznego, był też czas na ten intelektualny – młodzież odwiedziła pokój zagadek i brała udział w warsztatach w Młynie Wiedzy.

Wspólne wyjścia stanowią alternatywę dla zamkniętych środowisk, w których młodzież funkcjonuje na co dzień. Jest to nie tylko atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też metoda nauki funkcjonowania
w społeczeństwie. Korzystanie z rozrywek dostosowanych do zainteresowań uczestników jest sposobem na poznanie i odnalezienie się w nowych okolicznościach. Dzięki dobrej zabawie młodzież dowiaduje się, że rozrywka może być bezpieczna i nie musi wiązać się z zachowaniami ryzykownymi. Wyjazdy integrują grupę oraz uczą odpowiedzialności za siebie nawzajem.  

Ferie

Ferie

ferie

Ferie

Ferie

Ferie

Ferie

Ferie