W ostatni piątek zakończyła się druga część kursów zawodowych realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach projektu pn.: „Wykluczenie – nie ma MOWy!”. Pięć wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy miało możliwość uczestniczyć w kursie zawodowym pn.: „Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputera”. Na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, kurs kompleksowo zorganizował Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Kurs obejmował 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Wychowanki pracowały z wykorzystaniem  laptopów, kas fiskalnych oraz terminali. Celem kursu było uzyskanie przez podopieczne MOW wiedzy, umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonania pracy na stanowisku sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych oraz komputera i przygotowanie do egzaminu zewnętrznego. Wszystkie podopieczne zakończyły kurs z wynikiem pozytywnym, co oznacza uzyskanie kwalifikacji zawodowych. Wszyscy jesteśmy dumni i szczęśliwi. Wierzymy, że uzyskane podczas kursu kwalifikacje pomogą dziewczętom w przyszłej drodze zawodowej. Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Zwieńczeniem kursu i realizacji tej edycji projektu w ośrodku było zorganizowanie wycieczki. Wydarzenie było dla wychowanek miłą i długo oczekiwaną odmianą. Był to pierwszy raz od wybuchu pandemii koronawirusa, kiedy dziewczyny opuściły mury ośrodka. Wraz z kadrą MOW podopieczne udały się na Półwysep Podtrzymiech. Po dotarciu do Rysiówki uczestniczki projektu przywitała - Pani Dorota, która przygotowała wiele atrakcji. Podczas ”Przyrodniczej ścieżki edukacyjnej” dziewczęta obserwowały przyrodę, różne rodzaje ptaków i zwierząt. Poruszano też zasady kulturalnego zachowania się w lesie. Na widok przygotowanego ogniska, kiełbasek i smacznych wypieków wychowanki poczuły jednocześnie wielki głód i radość. Pod koniec wspólnej wyprawy uczestniczki wyjazdu podsumowały zdobytą wiedzę podczas zajęć astronomiczno-fotograficznych. Ich rezultatem było stworzenie żywego Układu Słonecznego. Z zadowoleniem oraz nową wiedzą uczestniczki naszego projektu wróciły do placówki.

  

Galeria zdjęć: