grafika: Image by LEEROY Agency from Pixabay

  „Daleko od domu” – to rozmowy mające na celu przybliżyć społeczeństwu jak wygląda codzienność osób, które doświadczają kryzysu bezdomności i dlaczego nie powinnyśmy być obojętni na tę tematykę!

Czas jesienno-zimowy, to niezwykle trudny moment dla osób bez dachu nad głową.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu co roku angażuje się w działania świadomościowe, mające na celu zwiększać świadomość społeczeństwa i uwrażliwiać na temat osób w kryzysie bezdomności.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania dwóch rozmów z osobami, które na co dzień wspierają i pracują z osobami doświadczającymi kryzysu bezdomności.

W pierwszej rozmowie Pan Tomasz Jurkiewicz – kierownik miejskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Toruniu, opowiada jak zaczyna się bezdomność, kim są osoby doświadczające tego problemu oraz na jaką pomoc mogą liczyć.

Podczas drugiej rozmowy z przedstawicielami „Serca Torunia”  - Moniką Bartczak i Michałem Piszczkiem, dowiecie się Państwo jak wygląda codzienna praca z osobami w kryzysie bezdomności, w jaki sposób reagować widząc zmarznięta osobę na ulicy oraz jak społeczeństwo może wesprzeć potrzebujące osoby bez dachu nad głową.

  

Linki do podcastów znajdują się poniżej:

https://www.rmfon.pl/podcasty/daleko-od-domu
https://open.spotify.com/show/25wHp97uV7FRc9aR3SjXJe
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/id1659445997

Projekt finansowany jest ze Środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.