Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zaprasza wszystkie gminy planujące aplikować o środki w ramach najbliższego konkursu na „Usługi społeczne i zdrowotne: tworzenie CUS z realizacją usług społecznych” do składania ramowych koncepcji funkcjonowania CUS.

Zgodnie z Harmonogramem naboru wniosków jako jeden z pierwszych w dniu 5 czerwca 2023 r. rozpocznie się nabór projektów w ramach Działania 8.24 „Usługi społeczne i zdrowotne: tworzenie CUS z realizacją usług społecznych” w ramach środków programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 (FEdKP 2021-2027). Nabór potrwa do 17 lipca 2023 r. a na dofinansowanie tworzenia i funkcjonowania  CUS w przedmiotowym konkursie przeznaczono blisko 38 mln zł.

W związku z ogłaszanym konkursem wszystkie gminy pragnące aplikować o środki w ramach tego naboru, zgodnie z kryterium konkursu C.3 w brzmieniu „Koncepcja funkcjonowania CUS została uzgodniona z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu” zostały zobligowane do przygotowania i przedłożenia do akceptacji ROPS w Toruniu ramowej koncepcji funkcjonowania  CUS.

Ramową koncepcję funkcjonowania CUS należy złożyć do akceptacji ROPS w Toruniu w terminie do 26 czerwca 2023 roku (decyduje data wpływu dokumentu do instytucji) do siedziby ROPS w Toruniu ul. Bartkiewiczówny 93, 87-100 Toruń.

Przedmiotowa data wynika z konieczności weryfikacji złożonych koncepcji oraz ich uzgodnienia z poszczególnymi gminami w terminie umożliwiającym złożenie wniosku o dofinansowanie tj. do 17 lipca 2023 roku (planowana data zakończenia naboru wniosków wynikająca z Harmonogramu).

Jednocześnie informuję o możliwości skorzystania z doradztwa pracowników ROPS w zakresie opracowania Ramowej koncepcji funkcjonowania CUS. Zgłoszenia zapotrzebowania na doradztwo prosimy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na jeden z poniższych adresów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższym czasie ROPS wraz z Instytucją Zarządzającą FEdKP 2021-2027 zorganizuje spotkanie informacyjne dotyczące konkursu, o czym poinformujemy Państwa osobną korespondencją.

 

Zapraszam do współpracy.

 

Pliki do pobrania:

Kryteria wyboru projektów [docx, 66KB]

Ramowa koncepcja funkcjonowania CUS [docx, 17KB]