W dniu 6 października 2017 r. w Bydgoszczy przedstawiciele 15 Warsztatów Terapii Zajęciowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego podpisali „Porozumienie o współpracy w ramach Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Utworzona w ten sposób Sieć ma umożliwić jej członkom wzajemne uczenie się, wymianę informacji oraz współpracę, szczególnie w zakresie procesu integracji społecznej i zawodowej.  

Członkowie Sieci postawili przed sobą bardzo szerokie zadania, obejmujące m.in.

  1. promowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ekonomii społecznej,
  2. wypracowanie efektywnych form dialogu między członkami Sieci,
  3. zapewnienie przepływu wiedzy o realizacji ciekawych projektów na poziomie regionalnym i ponadregionalnym,
  4. podejmowanie rzecznictwa interesów na rzecz swojego środowiska i adresatów usług wsparcia w ramach Sieci,
  5. integracja środowiska w wymiarze lokalnym, ponadlokalnym i wojewódzkim w ramach Sieci,
  6. prowadzenie stałej debaty nt. sytuacji, potrzeb i rozwiązań dotyczącej klientów i odbiorców wsparcia bezpośredniego przez uczestników Sieci,
  7. propagowanie idei wolontariatu.

 

Przewodniczącą Sieci, a jednocześnie kandydatką na reprezentantkę WTZ w  Regionalnym  Komitecie Ekonomii Społecznej, została wybrana Pani Alicja Urbaniak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Upośledzonym Umysłowo w Inowrocławiu.

UWAGA!

Zgodnie z podpisanym Porozumieniem, Sieć ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe Warsztaty Terapii Zajęciowej z terenu województwa. Warunkiem jest złożenie do ROPS stosownego formularza (w załączeniu) oraz podpisanie Porozumienia.

Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do Porozumienia,  można uzyskać u Pana Radosława Głowackiego,  tel. 571 293 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

 

Galeria zdjęć: