W dniu 11 października 2017 r. w Bydgoszczy przedstawiciele Centrów i Klubów Integracji Społecznej z terenu województwa kujawsko-pomorskiego podpisali „Porozumienie o współpracy w ramach Kujawsko-Pomorskiego Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej”.

Konwent Centrów i Klubów Integracji Społecznej ma być forum wymiany doświadczeń, wypracowywania wspólnych stanowisk  i prezentowania propozycji rozwiązań systemowych w kluczowych sprawach dotyczących problematyki świadczenia usług reintegracji społecznej i zawodowej.

Konwent to również reprezentacja instytucji świadczących pomoc i wsparcie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym wobec administracji rządowej i samorządowej a także partner  w konsultacjach społecznych w obszarze zatrudnienia socjalnego.

Przewodniczącą Konwentu została wybrana Pani Małgorzata Kowalska, Dyrektor Centrum Integracji Społecznej CISTOR w Toruniu.

UWAGA!

Zgodnie z podpisanym Porozumieniem, Konwent ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe Centra i Kluby Integracji Społecznej z terenu województwa. Warunkiem jest złożenie do ROPS stosownego formularza (w załączeniu) oraz podpisanie Porozumienia.

Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do Porozumienia,  można uzyskać u Pana Radosława Głowackiego,  tel. 571 293 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

 

Galeria zdjęć: