W dniu 23 listopada 2017 r., w siedzibie ROPS w Toruniu odbyło się kolejne spotkanie Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Sieci jednym z tematów spotkania była prezentacja oferty firmy ARISCO, producenta oprogramowania dedykowanemu WTZ.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zapoznania się z założeniami projektu pt. „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ”. Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, zakładał m.in. możliwości tworzenia spółdzielni socjalnych osób prawnych przy WTZ, w ramach których mogą powstawać miejsca pracy dla podopiecznych WTZ uskuteczniające proces aktywizacji zawodowej rozpoczęty przez WTZ oraz budowę partnerstw publiczno-społeczno-prywatnych wokół powstających spółdzielni socjalnych stymulujących rozwój lokalny i rozwijający kapitał społeczny w regionie.

Swoją ofertę dla WTZ, w tym właśnie związaną z możliwością zakładania spółdzielni socjalnych, przedstawiły reprezentantki Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu oraz w Bydgoszczy.

Podczas spotkania Kujawsko-Pomorska Sieć Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej poszerzyła się o kolejne Warsztaty. Do 15 Warsztatów, które podpisały wcześniej Porozumienie, dołączyło 6 kolejnych. Sieć liczy zatem obecnie 21 członków.

UWAGA!

Zgodnie z podpisanym Porozumieniem, Sieć ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe Warsztaty Terapii Zajęciowej z terenu województwa. Warunkiem jest złożenie do ROPS stosownego formularza (w załączeniu) oraz podpisanie Porozumienia.

Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do Porozumienia,  można uzyskać u Pana Radosława Głowackiego,  tel. 571 293 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

  

 

 

 

 Pasek logo