Pierwsze w tym roku spotkanie Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej odbędzie się we wtorek 24 marca 2020 r. w godz. 10.00-14.30 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Bartkiewiczówny 93.

Podczas spotkania przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu omówią realizowane programy i zadania na rzecz otoczenia osób niepełnosprawnych, indywidualnych osób niepełnosprawnych, a także opowiedzą o możliwych formach wsparcia finansowego pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejny temat to zasady działania Ogólnopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej, aktualny skład jego prezydium oraz kierunki działań na najbliższy czas. Zaprezentowane zostaną także informacje o wsparciach dla podmiotów ekonomii społecznej przez Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA wraz z aktualną ofertą pożyczkową oraz oferta Krajowego Funduszu Szkoleniowego w województwie kujawsko-pomorskim - przez przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na zakończenie spotkania, w związku z naborem członków do II kadencji Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej (RKES), planowany jest wybór kandydata do składu tego gremium spośród przedstawicieli Sieci.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie do dnia 20 marca br. elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj.

Osoba do kontaktu w sprawie spotkań: Anna Nowicka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 571 293 185.

W spotkaniu mogą wziąć udział przedstawiciele WTZ spoza Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Do pobrania: