Rzecznik Praw Pacjenta ustanowił 2020 rok ROKIEM SENIORA. W związku z tym zaplanował szereg inicjatyw. Działania skupią się przede wszystkim na przekazywaniu informacji, edukacji, podnoszeniu świadomości polskiego seniora o prawach pacjenta i świadczeniach zdrowotnych.

Rzecznik Praw Pacjenta w 2020 roku planuje przeprowadzić wiele spotkań edukacyjnych na terenie całego kraju skierowanych do środowiska osób starszych, w tym kontynuowanie współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku. W ramach działań zostanie zorganizowana także konferencja poświęconą seniorom we współpracy z organizacjami pozarządowymi. W tworzącej się przy Rzeczniku Praw Pacjenta Radzie Organizacji Pacjentów planowane jest powołanie podzespołu, który podejmie sprawy osób starszych.

Miło nam poinformować, że nasz Ośrodek wraz z Biurem Praw Pacjenta zorganizuje spotkanie w ramach cyklu „2020 rok – ROKIEM SENIORA”. Wydarzenie to odbędzie się 31 marca 2020 r. w godz. 11:00 – 13:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2, w Sali nr 200 (dawna sala Patio I Piętro).

Podczas spotkania będzie można porozmawiać m.in. o prawach pacjenta i o tym, gdzie pacjent może znaleźć wsparcie w kontaktach z podmiotami leczniczymi.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia na spotkanie można dokonać do dnia 27.03.20 r.:

  • telefoniczne pod nr tel. 56 657-14-69
  • mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko osoby zgłaszanej

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w spotkaniu zostaną poinformowane drogą mailową lub telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o spotkaniu pod nr tel. 56 657-14-69.

 

Serdecznie zapraszamy.