W ramach projektu “Bezpieczne domy, przyjazne miasta” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, będącego częścią Solid Ground międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, którego celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia, przygotowano książeczki dla dzieci wraz ze scenariuszami zajęć, dedykowane przedszkolakom oraz uczniom klas I-II zwracające uwagę na kwestie mieszkaniowe.

Celem projektu “Bezpieczne domy, przyjazne miasta”  jest zwiększenie wiedzy dzieci w wieku 5-9 lat na temat mieszkalnictwa w różnych częściach świata. Poprzez projekt dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dowiedzą się:

  • jakie wyzwania stoją przed miastami w Azji, Afryce i Europie,
  • jak wyglądają domy w różnych częściach świata (budowane z cegieł, drewna, śniegu, skór),
  • jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.

 

Do pobrania:

Bezpieczne domy, przyjazne miasta, czyli bajki o współpracy, pomocy i działaniu (pdf, 21 158KB)

W ramach projektu powstały trzy bajki oraz scenariusze 18 gier i zabaw edukacyjnych. Są one dostępne na stronie: https://habitat.pl/build-solid-ground/materialy-edukacyjne-gs/.

Dodatkowo zostały przeprowadzone szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli dotyczące pracy z tymi materiałami (nagranie https://www.facebook.com/928695843902951/videos/566636993997517 szkolenie zaczyna się od 20 minuty nagrania).

Realizując zajęcia z wykorzystaniem tych materiałów można otrzymać zaświadczenie o tym fakcie. W tym celu niezbędne jest zaraportowanie do 10 listopada zajęć na stronie: https://www.culturelab.pl/co-robimy/raportowanie-do-projektu-bezpieczne-domy-przyjazne-miasta/