Usługi społeczne w społeczności lokalnej - rozwój usług społecznych w gminach jako szansa na wzmocnienie lokalnych podmiotów ekonomii społecznej - to wiodący temat BEZPŁATNYCH warsztatów dla kadry jednostek samorządów terytorialnych i ośrodków pomocy społecznej (JST/JOPS), podmiotów ekonomii społecznej (PES) i ośrodków wsparcia ekonomii społecznej (OWES), na które zaprasza Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.

Warsztaty on-line, na platformie ZOOM, zostaną zorganizowane dla czterech grup w terminach: 25 i 30 listopada oraz 2 i 7 grudnia 2020 roku w godz. od 9 do 14.15. Będzie je prowadził pan Przemysław Kozak, ekspert ds. ekonomii społecznej, psycholog, trener, współtwórca nowego standardu działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wykorzystanie instrumentów ekonomii społecznej, w szczególności spółdzielni socjalnych.

Spotkania będą poświęcone rozwojowi i promocji usług społecznych jako nowych metod działania w zakresie aktywizacji, integracji społeczno-zawodowej, wspierania partnerskiej współpracy pomiędzy JST a PES. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym są usługi społeczne, jakie są zadania samorządu w tym obszarze, jak przygotować diagnozę w zakresie zapotrzebowania na usługi społeczne i jak może wygląda współpraca pomiędzy JST i PES w zakresie dostarczania tego typu usług.

Szczegółowy program warsztatów – w załączniku [pdf, 454KB].

Rekrutacja trwa do 23 listopada (na warsztaty 25 listopada), do 27 listopada (na warsztaty 30 listopada), do 30 listopada (warsztaty 2 grudnia) i do 4 grudnia (warsztat 7 grudnia). Formularz rekrutacyjny dostępny jest tutaj.

W każdym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób. O zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku dużej liczby chętnych zakwalifikowane zostaną nie więcej niż dwie pierwsze zgłoszone z jednego podmiotu/jednostki.

Dzień przed planowanym terminem warsztatu każdy jego uczestnik otrzyma drogą mailową link, za pomocą którego zaloguje się na platformę ZOOM.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma zestaw materiałów szkoleniowych (pendrive z nagranymi prezentacjami, długopis, kołonotatnik i teczka), który zostanie dostarczony pocztą po zakończeniu warsztatów.

Osoba do kontaktu - Radosław Kowalski, tel. 501 604 113, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..